top of page

Hastanelerde Tuvalet ve Banyo Temizliğinin Önemi


Temiz bir banyo, yaşlı veya sağlıksız kişileri etkileyen hastalıkları ve enfeksiyonları önlemek için yüzeylerin günlük olarak silinmesini ve haftalık derinlemesine temizlik gerektirir çünkü yaşlandıkça ya da sağlık sorunları arttıkça bağışıklık sistemimiz, aktif ve sağlıklı alanlarda bile zayıflarken; tipik bakteri, mikroorganizma ve virüslerin yoğunlukta olduğu hastaneler bu konuda en hassas olunması gereken yerlerdir.

Küf ve tozu solumak, hâlihazırda KOAH, astım, kronik bronşit, zatürre veya diğer durumlar gibi solunum problemlerinden mustarip olanlar için sağlık sorunlarına neden olabilir.

  1. Mikroorganizmalar, Bakteriler, Virüsler ve Patojenler banyo gibi nemli yüzeylerinde bir hafta veya daha uzun süre yaşayabilir. Bu durumda birçok farklı komplikasyonu tetikleyebilir.

  2. Kullanım sonrası oluşan nem yüzeylerin çok daha kaygan olmasına sebebiyet verir, bu durum hayati risk oluşturabilir.


Banyo & Tuvalet temizliğinin en temel nedenleri sonucunda belirtilmesi gereken en önemli ayrıntı ise bu sonuçları engellemek amacıyla yapılan tüm işlemlerde dezenfektan özellikli temizleyiciler kullanılmasına özen gösterilmelidir. POROPS'un WC Banyo temizleyicileri ile hem hastalar için riskleri en az indirebilir hem de misafirleriniz için pırıl pırıl bir WC-Banyo deneyimi sunabilirsiniz.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page