top of page

Bulaşık Yıkarken Hayatınızı Kolaylaştıracak 3 İpucu

Bulaşık yıkamak birçok insana göre hiç sevilmeyen bir aktivitedir. Bu nedenle bulaşıklar zaman içerisinde daha da birikerek daha da korkunç bir hale gelir.

Bu can sıkıcı aktiviteyi en kolay hale getirecek 3 İpucu:

1- Tencere, Tava, Tabakları Islatmak

Kullanımın hemen sonrasında yapılan ıslatma işlemi ilerleyen süreçteki kurumuş yağ, salça, sos vb. minimuma indirecek ve sizin bulaşık yıkama sürenizi minimum düzeyde tutmanıza yardımcı olacaktır.

2- En Temizden En Kirliye

Tatlı servisi için kullanılanlar ya da bardaklar ve narin tabaklarla başlayın. Daha sonra çatal bıçak takımlarını temizleyin, ardından yemek tabaklarına ilerleyin ve

son olarak ıslatılmış tencere, tava ve mutfak aletleri. Kırılmamalarını sağlamak için önce en hassas öğeleri, en kirli öğeleri ise en son yapmak istersiniz, böylece işlemin başında lavaboyu ve temizlik araçlarını kirletmezler.

3- Sıcak Su

Bulaşıklarınızı yıkadığınız su sıcaklığı düştükçe kullanılan temizlik ürünün verimi de orantılı olarak azalır. Bu nedenle kullandığınız suyu elle yıkamaya uygun maksimum derecede tutarak temizleyicinin verimini arttırabilirsiniz. Ayrıca Sıcak su kurumuş yağ, salça, vb. temizlenmesi noktasında da size yardımcı olacaktır.

Bonus İpucu: POROPS'un üstün performans gösteren bulaşık temizlik ürünleri.15 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page