top of page

Bulaşık Makinesinden Maksimum Verim Almak için 3 Tavsiye

Bulaşık yıkama işlemini oldukça kolay ve daha hijyenik hale getirmemizi sağlayan bulaşık makineleri zaman içinde yada yanlış kullanımlar ile işlevini yitirebilir. İşte, Bulaşık makinenizin İşlev ve verimini korumanız için tavsiyeler.

1- Boyutlara Göre Dizilime Arka Taraftan Başlayın

Bulaşık makinesinin arkasından istiflemeye başlayın, böylece her seferinde bir yenisini yerleştirmek istediğinizde bulaşıkları yeniden düzenlemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca uzmanlar, bulaşık makinesinin arkasına daha büyük tabaklar koymanızı ve boyut sırasına göre yüklemenizi öneriyor. Tencere ve tavaları alt bölüme açık tarafı aşağı gelecek şekilde dizmeye özen gösterin.


2-Ön yıkama

Her bulaşık için ön yıkamaya gerek yoktur. Kalın ve topaklanmış ögeler temizlenmelidir, ancak pirinç taneleri gibi daha küçük parçacıklar bulaşık makinesinde çıkabilir. Pirinç taneleri gibi kalıntılarda bir bezle silmek çok daha iyi


sonuçlara yol açacaktır. Ancak en verimli sonucu ön yıkama gerektirmeyen yüksek yağ oranlarında dahi etkili olan ön daldırma maddeleri kullanmakta daha iyi sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.

3- Eğimli Dizilim

Eşyaları hafifçe yan yatırırsanız, bu sadece deterjanın her şeye ulaşmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda suyun etkili bir şekilde tahliye edilmesine yardımcı olur. Mümkünse bulaşıkları içe ve aşağı doğru eğin. Uzmanlar, bu şekilde hem yıkama hem de kurutma işlemlerinin çok daha verimli gerçekleştiğini belirterek parlak ve temiz yıkama sonuçları için eğimli bir dizilim yapılmasını öneriyor. POROPS'un restoran, endüstriyel mutfak ve ev kullanımına uygun ürettiği bulaşık yıkama ürünlerine göz atarak avantajlı fiyatlarla üstün bir performans alabilirsiniz.


0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page