top of page

Çamaşır Yıkamadaki 3 Önemli Aksiyon

Giyim ürünlerinin çeşitlerinin artması ile birlikte yıkama şekilleri ve çeşitleri de farklılıklar göstermeye başladı. Kıyafetlerinizin ömrünü uzatarak ve verimli bir yıkama işlemi gerçekleştirmenin en önemli 3 yolu:

1- Doğru deterjanı kullanın

Beyazlar için, ağartıcı içeren deterjanlar ve renkler için ağartıcı içermeyen deterjanlar kullanın. İhtiyaç duyulan deterjan miktarı ambalaj üzerinde belirtilecektir ve giysilerin ne kadar kirli olduğu, yükün boyutu ve bölgenizdeki suyun sertliği ile ilgilidir. Örneğin, koyu renkler ağartıcı içeren bir deterjanla yıkanırsa solabilir ve yanlış programda veya yanlış deterjanla yıkanırsa yünler ve ipekler zarar görebilir.

2- Renklerinizi sıralayın

Kumaşlarınızı beyazlar, açık renkler, daha koyu renkler ve koyu renkler ve hassaslar olarak sıralayın. Bu gereklidir, Uzmanlara göre bazı boyalar yıkama sırasında, özellikle daha yüksek sıcaklıkta yıkanırsa 'akabilir', böylece beyaz kumaşlar karışık renkli yıkama sırasında istenmeden boyanabilir. Bu, giysiye bağlı olarak çok soğuk suda bile olabilir. Ayrıca,

3- Kıyafetlerinizin yıkama talimatlarına uyun

Giysilerinizi ilk yıkadığınızda, etiketteki yıkama sembollerini kontrol edin ve talimatlara uygun bir yıkama seçin, bu durum ilk yıkamadan yıkamada yeni eşyalarınızı mahvetmenizi engelleyebilir. Semboller, kumaşların hangi sıcaklıkta yıkanacağını, kuru temizlemeye mi yoksa elde yıkamaya mı ihtiyaç duyduklarını ve nasıl kurutulup ütülenebileceklerini gösterir.

Son olarak, üstün bir temizlik performansı için POROPS çamaşır çözümleri ürünlerini inceleyebilirsiniz.


9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page